mrt

 

Merhaba, çok uzun zamandır sizinle de tanışmak için bu anı bekliyordum. O an, şu anda bu yazdıklarımı okumaya başladığınız anmış, ne hoş… Dünyama hoş geldiniz! 1991 yılında başlayan uzun soluklu grafik tasarım yaşantımda ki; deneyim, tecrübe ve kazanımlarımı, buradan sizlerle de paylaşmak isterim. Hayat felsefem “Bilgi, paylaşıldıkça artan tek hazinedir“.

Grafik tasarım hakkında bilgiler, fikirler, söyleşiler, öneriler, incelemeler ve can alıcı püf noktalara dair görüş ve araştırmaları içeren bir blog olması konusunda; başta ailem, çevremi oluşturan dostlarım ve öğrencilerimin bitmez tükenmez ısrarları karşısında yenik düştüğümün bir sonucu olarak “peki” diyebildiğim kararımın bir nihai yansımasıdır işte bu kişisel blog… Heyecandan olsa gerek, birden konuya ortadan girdim.

Sanırım ilk önce burada kendimden bahsetmem gerekiyordu; ben Murat  Vardar, “grafik tasarımcı – eğitmen – yazar“ evli ve biricik kızlarımın babasıyım, 1971 Mayıs ayında başlayan yaşam çizelgemde “Güzel Sanatlar” ve “Grafik Tasarım“ hayat lokomotifim oldu, ve şu an bu blog istasyonunda… Sizinde bana katılımınızla bakalım bu lokomotif bizi nerelere ulaştıracak? Hep birlikte yeni ufuklar ve heyecanlar yaşayacağımız bir mesleki yolculuk olması dileğiyle…

 

 

Yönetimini yaptığım “En Bilge Forum” ödüllü, Grafikerler.org formundan ve bu blogdan gün içerisinde sizlerden gelen onlarca soru ve yardım taleplerinize yetişebildiğim kadarına verebildiğim cevap ve çözümler için, en samimi duygularınızla ilettiğiniz “teşekkürler hocam” mesajlarınız benim nezdimde, En İyi Kırmızı Ödülü’nden bile daha kıymetli bir ödüldür.

Blog Ziyaretçilerinin

Bağlantılı Ziyaretçi

Grafik Tasarımcı

Diğer Ziyaretçi